eesnaha kitsus 31.07.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Kui ruttu eesnaha kitsuse kirurgiline ravi paraneb(ma ei mõtle ümberlõikust vaid lihtsalt eesnaha lõdvendamist)? Mis juhtub, kui veel paranemata haavadega erektsioon tekib?

Kui suur on selle operatsiooni ebaõnnestumise võimalus(kas sel juhul oleksid tüsistused pöördumatud)?

Kas fimoosiga seoses saab ka Teie vastuvõtule tulla Mustamäe Haiglasse ning ega selleks saatekirja vaja pole? Kas kirurgilisest ravist maksab Haigekassa mingi osa kinni?

Ma loodan kõigest südamest, et Te küsimuste suurele hulgale vaatamata mind sel teemal valgustate.

Ette tänades,

21-aastane noormees

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnaha plastika (lõdvendamine) paraneb tavaliselt 7-8 päevaga. Erektsioonide teket paranemist ei mõjuta vaid soodustab. Erinevalt täielikust ümberlõikusest on tüsistused sellise operatsiooniga väga harvad. Ükski võimalikest tüsistus ei ole fataalne.

Vastuvõtule saab tulla kõigisse infos antud kliinikutesse. Riigi raviaasutuses maksab kindlustuse olemasolul ravikulud haigekassa.

Edu soovides

Margus Punab