vasak munand suurem 26.07.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Tekkis puhtanatoomiline huvi, et kas on normaalne, kui vasak munand on suurem kui parem (olen 20, seksuaalselt aktiivne). "Puhtanatoomiline" sellepärast, et mingeid vaegusi ma sellega seoses ei tunne - ei mingit valu ega ebamugavustunnet, täiesti normaalne on olla ja seksimisel ka ei sega ega midagi. Samuti ei muutu munandi suurus ajas - ei lähe ta väiksemaks ega kasva juurde. Lihtsalt üks munand suurem kui teine ja rippub madalamal. Et kas see on normaalne e. ega see mingit haigust tähenda?

Suured tänud

20a mees Tlnst

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandite suuruse vahe ei ületa tavaliselt 3 ml. Enamikul juhtudest on suurem parem munand, kuid võib olla ka vastupidi. Kui suuremaks osutub vasakpoolne munand peaks välistama suure varikotseele võimaluse.

Kui te olete kindel, et tegemist on suurema munadiga, mitte munandikoti mahu suurenemisega ja kui munandite suuruse vahe ei ületa 3 ml (suuruse vahe ei ületa 10-15%), siis elage rahulikult edasi- probleemi ei tohiks olla. Ülejäänud juhtudel tasub vastuvõtule tulla.

Edu soovides

Margus Punab