klamüüdia diagnostika 09.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kui usaldusväärne on PCR-meetodil chl. diagnostika mehel kroonilise sümptoomideta kandluse puhul? Valenegatiivsuse võimalik protsent?
Kas on tõenäoline, et sümptoomidega nakkuskandja naisega paari kuu vältel kaitsmata vahekorras olles mees ei nakatu?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

PCR meetod on praegu kasutatavatest kõige täpsem klamüüdia diagnostika meetod. Valenegatiivsed vastused on võimalikud kõikide meetoditega.
Partneri nakkumine sõltub mikroobi aktiivsusest ja´partneti sugutrakti kaitsevõimest. Nakkumine pole kunagi päris 100%. Sellegipoolest soovitan juhtudel kui ühel partneril on leitud klamüüdia koheselt (ka ilma partneri uuringuteta) ravida ka teist osapoolt.
Edu soovides
Margus Punab