Suguti nahariba 18.01.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Suguti naharibale (eesnahka ja sugutipead ühendav nahariba) kipub tekkima valulik haavand vahekorra ajal. Probleem ilmneb aegajalt, viimasel ajal sagedamini, mõnikord isegi pestes, kui eesnahk üle tõmmata. Abikaasal leiti kunagi tupest seenhaigus, mida üheskoos natukene ravisime (mina vähem). Mul on suht kitsas eesnahk, suhuti jäigastunud asendis on nats pingul, kuid maha tuleb siiski normaalselt. Kas võiks olla tegemist patoloogilise juhtumiga, või aitaks mingi salv, mis värki pehmendaks?

Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kindlasti vajate ravi. Kas saab hakkama ilma eesnaha ja eesnaha kida plastikata saab öelda alles peale läbivaatust. Kreemiga võite paremal juhul lahenduse otsimist edasi lükata. Iga rebenemine muudab ravi veidi raskemaks.
Edu soovides
Margus Punab