Terav valu 18.01.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Närib selline probleem. Mul on pikk eesnahk ning hiljuti sai ka haiglas käidud plaaniga lühendada, sest isal olevat olnud kitsas eesnahk. Eelneval läbivaatusel ütles arst hoopis, et probleem puudub ning lõikus oleks mittevajalik. Samas ei saa ma ise nahka üle tõmmatud, sest peenise pead puudutades lööb läbi keha väga terav valu. Niisiis instinkt ütleb, et ära edasi tõmba, muidu veel vääratad. Nahaga küll probleemi pole. Tahaks teada, mis võib sellist teravat valu põhjustada, tasub selle pärast muretseda ning kuidas seda võimalusel vältida? Ahjaa, olen 15-a.
ette tänades :)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline küsimus. Midagi vastata saan vaid peale läbivaatust. Mõnikord on sama seis peale eesnaha operatsiooni, kus peenise pea otsene kontakt pesuga on kehale uus ja alarmeeriv aisting. Tavaliselt kulub harjumiseks mõni nädal.
Edu soovides
Margus Punab