peale vahekorda eesnahk katki 08.01.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
oskate ehk nõu and millega on tegemist või millest see tuleneb. Nimelt vahekorras olles ees nahk läheb katki tekkib väike haavand alati ühte samma kohta, ning peale seemnepurset hakkab metsikult kipitama. Naisel samuti peale vahekorda kipitav tunne ning välised suguelundid pisut paistes. Kõik nähud mööduvad mõne päeva jooksul. Naine käis kontrollis analüüsid olid korras. Kas võib olla näiteks, et naine on allergiline seemnerakkudele (sest kui olla preservatiiviga vahekorras siis ta ei kurda valu üle). Muidu eelmäng jms kõik on korras ja ideaalne.
Ning mis võib olla eesnäärme katki minemise põhjuseks vahekorra ajal?
Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Allergia asemel tuleks ikkagi mõelda sugutrakti põletiku (prostatiidi) peale. Põletikulise sperma sattumine tuppe tekitab just teie poolt kirjeldatud nähte.
Kaasuvana on teil ilmselt põletikust alguse saanud eesnaha kahjustus, mida saab suure tõenäosusega lahendada väikese operatiivse protseduuriga.
Soovitan vastuvõtule tulla!
Edu soovides
Margus Punab