sperma välimus, onaneerimine, suitsetamine 19.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Lugesin u. 500 postitust läbi, kuid ei sattunud paarile mind huvitanud kysimusele. Kui olete nendele küsimustele juba vastanud, siis palun vabandust.

Olen 25 aastane noormees. Hetkel loon oma elus, asjades korda, varem ei mõelnud selle peale nii väga. Igatahes on suguelu üks koht, kus saab, on vaja ja tahan kvaliteeti tõsta.

Sain aru, et allapoole kõverduv jäigastunud peenis on normaalne. Mulle ka meeldib, ei kujutaks teistsugust ette. Aga kas see vanemas eas tagasilööke ei tekita?

Tihti on mul sperma poolenisti vedel (valkjas), osalt on sees kollakaid tykke. Millest see võib tingitud olla? Kas sperma peab olema ühtlaselt valge jms?

Kunagi onaneerimise avastades, tegelesin sellega suht palju (neli-viis korda päevas mitu aastat). Praegu, kui kindlat partnerit ei ole (üheöösuhteid ei usalda), tegelen ka praegu suht sagedase onaneerimisega (1-2 korda päevas). Kuidas see mõjutab peenise kuju? Allapoole kõverdus võib olla sellepärast? Kas liigne onaneerimine võib anda ka naisega suguelule tagasilööke?

Mida teeb konkreetselt suitsetamine sugueluga? Spermaga? Erektsiooniga jms?
Kas kõva suitsetajana võin 50 aastaselt suguelust ainult unistada?

Kas ümberlõikus toimub ainult kohaliku tuimestusega või ka üldnarkoosiga.

Kas ebaregulaarne suguelu - hetkel ei ole üle poole aasta vahekorras olnud, võib tekitada ka aknet?

Kas probleemi korral kirjutate ka teie vastuvõtul välja seempnepurset pikendavaid tablette, viagarat jms? Kui tihti te Tallinnas vastu võtate ja kui suur on visiiditasu?

Ette tänades,

Mats

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Peenise eripärad vananedes ei süvene.
Sperma koosneb mitme organi sekreedist - eesnäärmest tuleb vedel ja seemnepõiekestest veidi tükiline. Sperma väljanägemine sõltub sellest kui pikk on olnud vahe viimasest seemnepurskest aga ka ajahetkest millal te peale seemnepurset oma spermat uurima asute (mida hiljem seda ühtlasem).
Onaneerimine peenise kuju ei muuda Küll aga näib et kulutate masturbatsiooniga liiga palju energiat. Soovitan end veidi tagasi hoida.
Aktiivsetel masturbeerijatel võib olla veidi rasken autoerootikalt partnersuhtele üleminekul.
Kõva suitsetajana on 50. aastaselt teie veresooned lupjunud, aju ja ka kõik teised organid saavad vajalikust vähem verd, impotendiks jääte vähemalt 5 aastat varem kui see juhtuka mittesuitsetajana.
Akne pole seksuaaleluga seotud.
Vastuvõtuinfo saate helistades valitud kliiniku registratuurinumbril.
Edu soovides
Margus Punab