vöörmoodustis testise ylaosas 06.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kui 38.a. meespatsiendil on testise ylaosas,munandi manuse sees mingi pisike
umbes 4-5mm kiviköva moodustis,mis on yhe otsaga fikseerunud testise kylge
ja teine ots on vabalt liikuv,selle otsas on pisike pipratera suurune moodustis.
Nagu mingi konks oleks testise kestade vahel !?
Moodustis on palpeerimisel täiesti tundetu ja varasematel aastatel pole olnud
ei kuseteede haigusi ega ka suguelundite haigusi.
Kas patsiendile on möttekam teha munandite ultraheli (doppler) vöi oleks selline vöörkeha röntgenuuringul paremini nähtav ( nagu nn. "liht-neer"
ureeteri kivi diagnoosimise puhul ).
Tahaks uuringu teostamiseks minna mönesse erakliinikusse. Milline oleks
sobivaim,kus oleks asjalikud meedikud,et ei peaks liiga pikalt probleemi
seletama?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist munandi või munandimanuse `appendiksi e. pimesoolega`.
Kui häda ei tee, siis ravi ei vaja. Kui tekib valu on vaja operatiivselt eemaldada.
Selliste pisikeste moodustiste diagnoosimisel on meestearsti käsi tundlikum kui ultraheli või röntgen.
Vastuvõtuinfo leiate arsti tutvustuse juurest.
Edu soovides
Margus Punab