Jalgrattasõit 11.06.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 40 aastane mees ja siiani aktiivselt tegelenud jalgrattasõiduga. Ühel päeval

lõi häirekell - enam ei saa. Urineerimine oli valus, samuti oli ebameeldiv

pakitsus lahkliha piirkonnas.

Kas see tähendab sisuliselt seda, et jalgrattasõiduga tuleb hüvasti jätta?

Tegeleksin heameelega rohkem tervisejooksuga kuid joosta ei luba minu nõrgad liigesed.

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandan hilinenud vastuse pärast!

Teie poolt kirjeldatud nähud viitavad eesnäärme põletikule ja esmalt peaks tegelema selle haiguse uuringute ja raviga. Kui haigus õnnestuks välja ravida ei tohiks enam ka jalgrattasõit takistatud olla.

`Nõrgad liigesed` viitavad ka teistele terviseprobleemidele. Soovitan kindlasti meestearstiga nõu pidada.

Tervist soovides

Margus Punab