eesnäärme vaevused 23.10.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 32-aastane mees ja tunnen pidevat pakitsust eesnäärme piirkonnas. Ka on urineerimisvajadus tihe ja peale põie tühjendamist pakitsus väheneb. See teeb mind väga murelikuks! Milles võib olla probleem ja kuidas ravitakse. Kas see ohustab ka viljakust? Erektsioonihäireid mul ei ole aga peale aktiivset seksi vaevused suurenevad. Olen käinud korra uroloogi vastuvõtul aga sellest suurt targemaks ei saanud ja abi ka mitte!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitan tulla meestearsti vastuvõtule. Tegema peaks uuringud põletikureaktsiooni hindamiseks (spermast või eesnäärme sekreedist). Prostatiidi põletikulise vormi puhul on vajalik läbida pikk ravikuur antibiootikumiga. Mittepõletikulise vormi puhul saab abi põletikuvastasest ja eesnäärme ainevahetust parandavast ravist.
Pikalt kestnud prostatiit võib mõjutada mehe viljakust ja seksuaalsust.
Edu soovides
Margus Punab