Kas peenise kasvaja? 02.10.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on peenise pea juures mingi väiksem muhk üleval. Aga kui ma tõmban naha maha peenise pea pealt siis pole seal midagi näha. Selline tunne on nagu oleks see punn seal eesnaha sees. Ma hakkasin seda uurima sellepärast sest mulle tundus nagu peenise naha värv on nagu vähe tumedamaks läinud. Kas see võib olla peenise kasvaja? Muidu ma olen 21 aastane.

Ette tänades,
Risto

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei see ei ole peenise kasvaja. Peenise kasvaja on (erinevalt munandi vähist mis tabab just noori) vanemate meeste haigus. Tegemist võib olla mõne nahasisese näärme umbumisega. Täpsemalt saab siiski hinnata vaid teid läbi vaadates.
Edu
Margus Punab