Onaneerimine või suguelu? 15.07.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21 aastane mees ja olen onaneerinud 15 aastaselt alates peaaegu iga päev, stimulatsiooniks olen kasutanud erootikapilte ja filme. 2 aastat tagasi hakkasin esmakordselt suguelu elama oma tüdrukuga. Suguelu on rahuldanud täielikult ja onaneerimiseks vajadust üldse ei olnud, kuid kui tuli mõned kuud tagasi selline mitmekuuline periood, kus pidin hilisõhtuteni tööd tegema ja pidevalt minu voodisse saabudes juba tüdruk magas siis asusin jälle eneserahuldamisega tegelema nii korra-paar korda nädalas ning jällegi said stimulatsiooniks erootikafilmid ja pildid.

Nüüd seksi eelmängu ajal tuleb selline rahutu tunne peale ja süda hakkab taguma ning see häirib potentsi ja lõdvestumist- alles peale mõneajalist lõdvestumist saan uuesti erektsiooni kuid siis on juba partner jahtunud.

Tunnen, et on nagu mingid süümepiinad onaneerimise üle ning selle asemel et erutuda koosolemisest, hakkan hoopis ootama tüdrukult, et ta liigutaks ja masseeriks tugevalt mu peenist samamoodi nagu ma onaneerides teen.. ja tundmise asemel hakkn hoopis mõtlema mida ta teeb... ja ei teki erektsiooni.
Ning mõnikord pärastpoole onaneerides Selline tunne on nagu kontrollin oma peenise valmisolekut? Saan alati tugeva erektsiooni onaneerides?

Soovin loomulikult erutuda - mis mul väga hästi tuli välja pooleteist aasta jooksul siis kui ma ei onaneerinud ning suunata kõik oma seksuaaltunded tüdrukule, mitte osa tunnetest onaneerimisele. Kas ma olen probleemi ilamaasjata tekitanud, mis rolli mängib erootikafilmide vaatamine ja onaneerimine, ning miks süümepiinad(süda taob) segavad erektsiooni.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Soovitan pöörduda seksuoloogi/psühholoogi vastuvõtule. Probleemidest olete ise väga õigeti aru saanud, seksuaoloog saab aga aidata neid kergemini lahendada.
Edu soovides
Margus Punab