kondoomiga on raske 15.07.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleemi kirjeldus on järgmine: Kui ma oma partneriga seksin, kasutan ma kondoomi. Probleem tekib mul siis, kui hakkan erekteerunud peenisele kondoomi peale panema. Kondoomi kasutama hakates muutub peenis lõdvemaks nii, et kondoomi peale panna ei ole võimalik, on vaja käega natuke stimuleerida. Kui peenis uuesti piisavalt kõva on ja hakkan taas kondoomi peale panema tuleb sperma pealepanemise ajal välja. Niimoodi on juhtunud juba 3-4 korda ning seetõttu ei õnnestu mul oma partneriga vahekorrani jõuda.
Varem, ilma kondoomita seksides, sellist probleemi ei olnud. Millised on teie soovitused probleemi lahendamiseks? Kas tegu on pigem psühholoogilise või füüsilise probleemiga?

Teiseks probleemiks on see, et sperma on viimasel ajal paks (tihe) ja kergelt kollakas-roheka tooniga. Kas sperma kvaliteediga on mingeid probleeme? Varem oli sperma heledam ja vedelam.
Taustaks võin öelda, et olen 21. aastane ning elanud seksuaalelu veidi üle aasta ning erektsioon tekib mul kergesti.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegemist uue partneriga kellega on varasemast erinev hingeline suhe. Eelkõige aitab siin aeg ja patrneriga kohanemine/harjumine.
Preservatiivi kasutamist peaks vilumuse saavutamiseks eelnevalt ´kuivalt´ treenima.
Sperma muutused vajavad kindlasti tähelepanu. Kollakas-rohekas toon viitab põletikule. Põletik võib soodustada ka ülalmainitud häireid. Soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab