Erektsioonihäired ja munandi tõusmine kõhu alla. 10.06.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,minu elukaaslane on 19-aastane noormees.Oleme suguelu elanud ca 2 aastat(ise olen 17)ja teiste partneritega ei ole olnud.Seletamatul põhjusel põdesin mina klamüüdiat,mis raviti ka välja.Kuid tal on algusest peale olnud erektsiooniga häireid-esiteks muutub sugusti pärast vahekorda väga hellaks ning teiseks toimub seemnepurse päris kiiresti(oleneb siis kui tihti seksuaalvahekord on).Nüüd kurtis ta mulle,et tema parem munand on tõusnud kõhu alla.Pealegi väidab,et munandid ja suguti on väikesed.Paar aastat tagasi käis ta ka uroloogi ja androloogi juures,kust vastati talle,et kõik on korras ning normaalne.Isegi mina kui naine arvan,et kõik siiski korras ei ole.Kas ta peaks uuesti arsti juurde pöörduma????Loodan,et suudate aidata.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ükski kirjeldatud häire pole seotud erektsiooniga. Peenise hellus tuleneb tavaliselt partneri tupe põletikust, harva ka mehe sperma põletikulisusest.
Varane seemnepurse (aga millal on seemnepurse varane?) võib olla mehe kehaline eripära aga ka sugutrakti põletiku näitajaks. Munandi tajumine viitab põletikule sugutraktis. Klamüüdiat ei põeta seletamatutel põhjustel- alati on põhjus olemas ja see on partnerite sekuaalkäitumises. Loodan, et saite koos ravi.
Kokkuvõtvalt - soovitan soojalt partner meestearsti juurde saata. Loodan, et saame teid sellest põletikuringist välja tuua.
Edu soovides
Margus Punab