Ilmselt pärmiseen, aga ... 30.05.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere Dr. Punab,
Probleem järgmine. Nimelt aasta alguses (jaanuar-veebruar) käisin meestearsti juures probleemiga valge katt ja katkised kohad peenisel. Arst tuvastas pärmiseene ja määras raviks kreemi nimega Travecort (oli vist...). Kreem toimis hästi. Ravi ajal tegi elukaaslane aborti ja seoses sellega ja sellele järgnevate elukaaslase tervislike probleemidega on suguelu väga harv olnud. Kui siis ükskord olime vahekorras, oli hommikul jälle sama probleem peenisega ning jällegi aitas Travecort kreem hädast välja. Pärast seda tuli suguellu järjekordne paus ning kui siis uuesti "asjakallale" asusime, oli hommikul jälle sama lugu, mis eelmine kordki (peenisel punased laigud, kohati katki ja hiljem tekkis valge katt). Jällegi tegi parandustöid Travecort kreem. Nüüd tundub asi juba kahtlane....milles asi? Elukaaslasel ei tohiks teoreetiliselt midagi viga olla, kuna abordi ajal tehti talle väidetavalt üsna põhjalik uuring.
Oskate ehk aidata probleemi lahendamisel?

Ette tänades,

Hädas Kodanik

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teooria ei vasta alati praktikale...
Kõige reaalsem põhjus on ikkagi partnerilt saadav nakkus. Ehk tasuks mõlemale teha üheaegne tablettravi.
Teine võimalus on, et vaatamata ravile on seen teie organismis kuhugile suguteedesse püsima jäänud.
Kolmandaks tuleks vajadusel uurida teie üldtervislikku seisundit (eelkõige veresuhkrut ja immuunsüsteemi).
Usun, et optimaalse lahenduse leiate kui külastate veelkord meestearsti.

Edu soovides
Margus Punab