Peiteaeg 27.03.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Sooviks teada,et kui naisterahvas käis kontrollis ja vōeti proovid 2 nädalat ja veidike peale suguhaigustele kas see on piisav aeg vōi peaks kauem ootama?Temal oli enne minuga vahekorda teine partner ja tahaksime kindlad olla.
Kontroll tehti medita kliinikus ja naisel kaebusi endal pole.

Ma tegin ka suguhaiguste arstil testid nädal peale vahekordnaga polnud hommikusest kusest vaid päeval ja 3h urineerinata.Negatiivsed olid tulemuses.

Endal ikkagi pôletus tunne päraku piirkonnas vahetevahel ja hirm sees kas oli piisav aeg 2-nädalat ja teha test naisterahval.

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

2 nädalt kontaktist on sugutrakti põletikke tekitavate mikroobide testimiseks rohkem kui piisav aeg. Tasub testida pigem varem, +2-3 päeva, kui hiljem. Suguhaigused on alati väiksem osa seksuaalelus ülekantavatest tegelastest. Kui on probleem, siis tuleb selle põhjus selgeks teha ja võimalusel lahendada.