Probleem neerudega või midagi muud 26.01.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Tuttav elab Saksamaal ja saksa arstid alates septembrikuust siiamaani ei ole leidnud kaebuste põhjust ja ei ole õiget ravi määranud. Tal on järgmised kaebused:
Valud vasakul pool reiete all; raskused urineerimisel - pritsib, mitte ei voola; käib tualettis 3 korda tunni jooksul; tunneb, et vererõhk on kõrge ja südamelöögid ebaühtlased; tunneb kipitamist all; eesnääre on suurenenud; kõige muu juures on tugev väsimus ja udune pea. Kompuutertomograafia näitas et kuskil kõhus on põletik. Samas peale seda olid 3 korda võetud uriinisnalüüsid, mis olid puhtad. Välistamaks arvamust, et probleem on gastroenteroloogia poolt põhjustatud, tehti gastro- ja koloskoopia. Seal oli kõik puhas. Leiti vaid helicobacter pylori, mille vastu patsient sai jaanuaris vastava ravi. Ülalnimetatud sümpomid aga kestavad edasi. Paluksin konsultatsiooni selles, mis see võib olla. Tuttav on Ukrainast ja oli varem sõjas. Oletab, et võis neerud külmetada, varem esines ka ebameeldivat lõhna uriinist. Praegused uriiniproovid peaksid põletiku näitama, mida ei juhtu. Tänan ette abi eest! Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Neeru mured on nähtavad uriini ja vereanalüüsidega.
Kirjeldus küll segane, aga palju kaebustest sobib kokku eesnäärmepõletikuga. Klapib ka see, et uriinianalüüsud korras. Selleks, et seda haigust diagnoosida, peab tegema eesnäärme spetsiifilise materjali uuringud.
Saksamaal on selliste murede lahendamiseks vast parim Giesseni Ülikooli androloogiakliinik.