PSA 6,0. Biopsia oli korras nii3-4a. tagasi. Kas uus biaopsi1? 18.01.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

PSA oli eile 6,0.
3-4 a tagune biopsia oli korras.
Mitme aasta järel on uus biopsia vajalik?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tänase teadmise alusel tuleks siin eelkõige välistada teised PSA tõus põhjustavad tegurid, eelkõige eenäärmepõletik. Järgmiseks etapiks on selle mudeli alusel eesnäärme magnetuuring, mis annab täiendava kihi riskide hindamiseks. Lihtsalt PSA tase on minule vast umbes 20% otsuse tegemiseks vajalikust informatsiooniks.