Alfusosiin munandimanusetsüstile 03.10.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Hiljuti leiti munandilt herne suurune tsüst, mis on aegajalt tundlik ning tekitab ebamugavust. Seda siis ka munandijuhadele.
Arst kirjutas igaksjuhuks selle tarbeks välja alfusosiin 10 mg 1x päevas. Lugedes infolehte on see aga seotud eesnäärmega.
Kas see ravim võib olla abiks?
Kas mingi muu ravim, ka looduslik ei ole alternatiiviks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tsüst munandimanuses võib olla sisuliselt suguteede laiend. Teket soodustab rõhu tõus suguteedes. Kõige tüüpilisem rõhu tõusu põhjus on miski muutus eesnäärmes.
Loodan, et eesnäärme sekreedi ja sperma testid on tehtud.
Antud ravimi mõte on vähendada pinget eesnäärme piirkonnas ja seeläbi ehk ka suguteedes.
Ravimi tarvitamine on seotud patsiendi autonoomiaga.
Arst nõustab, soovitab ja kirjutab retsepti.
Patsient otsustab, kas ostab selle välja.
Kui ostab välja, siis otsustab, kas tarvitab ravimit.
Mina asjaolusid teadmata raviskeemi muuta ei saa.