Eesnäärme ravimi võtmine 30.09.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Raviarst määräs Flosin 0,4. mg manustamise. Eesnäärme seisukohalt toimib ravim hästi, Enesetundele aga mõjub ravim laastavalt, tunne halb. Kaob töövõime, olek uimane,
Kurtsin olukorda perearstile, kes määras raviks Alfuzosin-Teva 10 mg. See ravim aga toimib eesnäärmele puudulikult, st peale öist magamist tekib alakehas valu.
Vaheetapina määras perearst uue ravimi Urorec 8 mg .
Selle ravimi võtmist pole ma veel alustanud, kas selle ravimi võtmine on põhjendatud ?Infoleht hirmutab kõiksuguste hädade ilmnemisega.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Teil on kasutatud eesnäärme kapslit lõõgastavaid ravimeid, mille tugevus liigub sellises järjekorras:
alfusosiin Vastavalt sellele võib olla ka kõrvaltoimeid.
Alakeha valu võib viidata kas närviärritusele või hoopis põletikule eesnäärme piirkonnas. Kas põletik on eesnäärme sekreedi uuringutega välistatud?

Paratamatu on, et kõik ravimid kõigile ei sobi. Siin peab leidma just teile sobiva variandi, mis ka kusevoolu mõistes teile piisava mõjuga on. Seda saab kontrollida kusevoolu kiiruse aparaatanalüüsiga ja jääkuriini mõõtmisega erinevate ravimite tarvitamise ajal.