Kas see viitab külmetusele või, mis on selle põhjus? 29.09.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! On nädal aega peenise ots punetav ja kohati sellised nö valgemad täpid vms.
Vahepeal läks mööda, kuid hetkel nö see punetus tagasi. Ei valuta ega häiri urineerimist ja eesnahka pole valus nö liigutada. Õrnalt hàiriv sest ots kohati tundlikum.

Eelnevalt pole sellist asja märganud. Kas võib olla ka sellest, et ei kanna nö aluspesu ja peenis nö külma saanud? Või mingi allergiline probleem?
HÜGIEEN korras ja suguelu 1 kindla partneriga.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pisut ebatavaline haigusnäht. Põletik peamiselt kusiti ava ümber ja ei haara kogu peenise pead.
Külmetusega siin miskit tegu pole.
Esimesena peaks välistama kusitipõletiku, siis ka sisemised - eesnäärme ja seemnepõiekeste põletikud.
Soovitan vastuvõtule tulla. Kui tulete meestekliinikusse, siis võtke kohe kaasa hommikune esmasjoa uriini tops. Lisaks soovitan peenist enne visiiti 24 tundi mitte pesta.
Tugeva põletiku tõttu soovitan kuni arsti visiidini seks elu elada vaid preservatiiviga. Ka partner võiks suguelundite põletiku-uuringud ära teha.