Valud munandites 30.06.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline, et aeg-ajalt on tunda munandites kergelt häirivat valu. Tekib suvalisel hetkel, võib kesta 5sekundit kuni mitmeid minuteid. Mul on ka ärevushäired ning kas võib ka probleem selles?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma uuringute ja läbivaatuseta siin tarka nõu anda pole võimalik. Tüüpilised põhjused on sugutrakti põletik ja närviärritus. Palju muid veel kõrval. Ärevushäire võib tajutavaid signaale ja kehareaktsioone nedele mõjutada tõesti.