Naha värvi väikesed punnid 07.06.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Peenise pea peale tekkisid naha värvi väikesed punnid, peale vahekorda, varasemalt pole seda juhtunud. Sooviks teada kas see normaalne või on mingi haigus?
Tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selline muutus viitab miskile kergemale põletikule. Enamasti on põhjuseks partneri suguelundite mikroobne keskkond, harvem ka suguhaigused või mehe sisemised põletikud. Soovitan tulla meestekliinikus noormeeste nõustamie vastuvõtule. Visiidile kaasa hommikune esmasjoa uriin ja peenist eelnevalt 24 t mitte pesta.