Poeg on 14 aga ei kasva 23.05.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

14 aastasel poisil pole veel peenis kasvama hakanud ja on sama väike kui lapsel aga karvad kasvavad ja on ka kogemata pestes peenise nahk küljest tulnud nägu oleks peenise naha lõikusel käinud ja peenise kogu pikkus on kõvas olekus 8 cm

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selle murega soovitan pöörduda lasteendokrinoloogi poole. Puberteedi algus võib varieeruda küllalt laiades piirides. Lisateguritest on kõige olulisem poisi ülekaal.
Aga spekuleerida ei tasu. Tuleb poiss üle vaadata ja vajadusel hormoonuuringud ära teha.