Urineerimine, neerud 18.02.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mõnda aega tagasi (u.2-3 kuud) algas õrn, tuim valu ühel pool paremal neeru piirkonnas. Umbes samal ajal täheldasin ka raskusi urineerimisega alustamisel ja lõpetamisel- põis ei tühjene lõpuni ja uriini "tilgub" ka hiljem. Surve vahest ebaühtlane. Vahest ka tihedam kusemistunne(varieerub)
Harva olen tundnud ka valu kiirgumist kõhuõõnest allapoole paremale poole munandisse.
Tehtud uriini- ja vereanalüüsid perearsti juures näitavad, et tulemused normis.
Neeru ultrahelis suurenenud parem korteks 2.2cm-polünefriit?
PSA test: 0.50 µg/l
Küsimused:
Milles võib olla asi? Kuhu edasi pöörduda? Kas urineerimise ja neerudega seotud asjad võiks kuidagi olla seotud? Kas edasi võiks uurida pigem neere või eesnäärme/peenisega seotud teemasid? Muid soovitusi/tähelepanekuid?
Suurimad tänud!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Probleem on olemas.
Kusemishäirete osas tasuks tulla meestearsti vastuvõtule. Arvestades vanust, on tüüpiliseks põhjuseks põletikud eesnäärme-seemnepõiekeste piirkonnas.
Ultraheli leiu alusel teeb edasised otsused Teie perearst.