Sperma 2 kuud pruunikas, viimane kord 21.11.21 verine(punakas) 22.11.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimasel ajal on sperma olnud pruunikas, viimane kord 21.11.21 oli
sperma punane-nagu verine.
Alaseljas tihti tugevad valud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Verise sperma põhjuseid ja soodustavaid põhjuseid on mitmeid. Enamasti on tegu eesnäärme või seemnepõiekeste, vahel ja seemneteede ja -reservuaari, harva munandi-munandimanuse haigusega. Ultraheli kirjelduses on vaid eesnäärme andmed... Lisama peaks kindlasti ka kliinilise läbivaatuse - munand, eesnääre, seemnepõiekesed.
Anatoomiliste muutuste kõrval tuleks samaaegselt välistada põletiku võimalus. Selleks sobib nii sperma analüüs kui ka eesnäärme sekreedi test.
Vastavaid uuringuid saate teha Kliinikumi meestekliinikus - Tallinnas-Tartus-Pärnus-Narvas.
kontakt: meestekliinik@kliinikum.ee