Spermatocele eemaldamine 08.10.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kui palju maksab kliinikus spermatocelest vedeliku välja imamine ilma haigekassata?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Spermatotseele pole enamasti valu põhjuseks. Vaid selle tekke perioodil võib ümbritsevatele kudedele rakenduva kerge surve tõttu olla pisuke ebamugavuse taju. Välistada tuleks sisemised põletikud või kõige sagedamini hoopis munandit varustava närvi ärritus.
Spermatotseele ei vaja opp ravi ja punktsiooniga vedeliku eemaldamine annab väga harva püsiva tulemuse.
mina soovitaks valu põhjusega tegeleda.
Kui meil siiski soovite punktsiooni, siis peaks arvestama 90 EUR kuluga. See on arvestatud ilma uuringuteta.