peenis tundlik 30.08.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimane nädal on olnud peenise vasak pool tundlik. Sügelus ja õrn tundlikkus. Tunne selline nagu oleks peenisega päikest võtnud ja osaliselt päikest saanud. Vahekorda pole viimased 3 kuud olnud ja see ka püsipartneriga. Just(kuu tagasi) tegin hoopis teistel põhjustel terviseauditi, kus veri ja uriiniproov korras. Küll aga olen masturbeerinud ca kord päevas. Olen nüüd puhkust andnud peenisele ja 2x päevas leige veega pesnud. Kusemisel mingit valulikkust pole. Milles võib olla teema?Ei peaks nii tihedalt masturbeerima, võin haiget teha? Otseselt päeva ei sega, aga ilmselt vahekord või masturbeerimine oleks valulik, just see hõõrdumine

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pilt kahjuks hägusevõitu.
Ilmselt on siiski tegemist miskit sorti nahapõletikuga.
Soovitan vastuvõtule tulla. Soovitavalt esmasjoa uriin kaasa ja 24 tundi peenist eesnaha alt mitte pesta.
Masturbeerimine ei tohiks siin probleemiks olla, kui just miskeid abivahendeid ei kasuta.
Regulaarne seks on ka eesnaha ja peenise pea tervisele hea.