Kubeme juures naha all tumedad laigud 05.08.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, suhteliselt kubeme lähedal, reite siseküljel lähevad mööda reit allapoole peenikesed naha "triibud", kus nahk võrreldes ümbritseva nahaga väga pehme ja veidike voltis ning naha all tume ala, kus nagu lihast polegi enam. Kunagi aastaid tagasi oli jalaseen, mida sai korralikult ravitud ning nüüd sai loetud ja uuritud, et vb sellest ajast levinud midagi kubeme piirkonda.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pilt pole tõesti just parim vahend selliseid muresid hinnata.
Esimesena pakuks venitusarme, mis tekivad sageli suuremate kaalu kõikumiste puhul.
Ilma läbivaatuseta siin aga kahjuks tarka nõu anda pole võimalik.
Perearst võiks selleiste murede puhul olla parem abimees kui meestearst.