Sperme puudumine 29.06.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen visiitsuhtes juba 2 aastat. Seksides mees erutub, on suuteline seksima, kuid spermat ei tule praktiliselt mitte kunagi, mis tekitab minus stressi kas see on kuskil mujal ^ àra kulutatud^, vòi on asi vàsimuses, ùletòòtamises, alkoholis, suitsetamises? Selline seis umbes pool aastat juba. Ma ei saa aru, erutub, aga mittekunagi ei ejakuleeri?? Kas oma ^ sperma panka^ on vòimalik kinni hoida kellelegi teisele, tàhtsamale naisele...??

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Oh neid naiste hirme...
Aga visiitsuhtes peabki kahjuks teatud ebakindlusega leppima.
Seemnepurske puudumisel on palju erinevaid põhjuseid.
Täna on kõige tüüpilisemaks teatud eesnäärme ravimite kasutamine.
Järgnevad mitmed kroonilised haigused.
Väsimus ja ületöötamine on kindlasti samuti soodustavad tegurid.
Antud juhul, kui juba eraldi äramärkimist väärib, tundub oluline tegur olevat just alkoholi kuritarvitamine. Kui see pikemalt kestab, siis võib see ära rikkuda mitmeid närvifunktsioone. Seemnepurse on kehas üks keerukamaid ja sealt sageli ka probleemid algavad.