Tükk paremas munandis 21.06.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Avastasin nädal tagasi paremas munandis tüki. Käisin meestearsti vastuvõtul,kuid sooviks teada ka Teie arvamust,kas vajaksin edasisi uuringuid ja millega tegu?Diagnoos:obj:dex munandi peal väike terake palpeeritav,bil~~18ml,välise põletikuta.UH munanditest:munandite ja mm ehhostruktuurid ühtlased,dex munandi alusi tunica albuginea juures kaltsifikaat 4 mm,tõenäoliselt käe allajäänud muutus. Kas tegu on mingi tõsise haigusseisundiga ja peaks tegema lisauuringuid või piisab jälgimisest ja arstile tagasi aasta pärast? Olen mures! Tänud!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meestearsti kõige olulisem uuring on käeline läbivaatus. Kõik muud uuringud täiendavad seda esmast leidu. Ilma läbivaatuseta on siin keeruline miskit head nõu anda.
Siiski võin pakkuda välja paar tüüpilisemat põhjust.
1. Appendiks testise põletik. Appendiks nii munandi kui ka munandimanuse küljes on arenguline jäänuk, mis esineb pea kõigil meestel. Mõnel mehel läheb see miskil põhjusel põletikuliseks ja tekib tihedam tükk (ultrahelis nähtav kaltsifikaadina).
2. Miskist traumast, näiteks löögist, põhjustatud pisikahjustus/arm.
Ilmselt veel mitmeid põhjuseid.

Mina teeksin teil juurde veel esmaskuse analüüsi ja ka sperma analüüsi, et võimalikud ravi vajavad põhjused (põletikud) välistada.
Kuna ma täit informatsiooni teie uuringutest ei tea, siis soovitan teil oma raviarsti usaldada! Kirjasolevad uuringud on kõik hästi tehtud!