Eesnahk lõhenenud ja pea täpiline 07.06.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Millega tegu, kipitab pisut, pissimist ei sega, sügeleb natuke,

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildid järgi mõõduka aktiivsusega eesnaha- ja peenise pea põletik.
Olen siin hiljuti samal teemal korduvalt vastanud. Sealt leiab põhjuste ülevaate.
Antud juhul võiks läbi mõelda, mis võis olla käivitav tegur.
Oluline on leebe ja regulaarne hügieen- pesta peenist 2 korda päevas sooja veega ja kord päevas nendest ka soovitavalt beebiseebiga.
Esmaseks abiks võib kasutada apteegist ilma retseptita saadavat klotrimazooli kreemi 2 korda päevas 3-5 päeva.
Kui ikka ei aita, siis tasuks vastuvõtule tulla. Kui meie kliinikusse, siis soovitavalt kaasa hommikune esmasjoa uriin ja visiidi eel peenist 24 tundi mitte pesta!