Vasak munand tuikab 02.06.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Probleem on selline, et vasak munand teeb vahepeal õrna valu, nagu tuikab. Mitte koguaeg, hommikuti pole midagi, aga peale trenni ja füüsilist õhtu poole nagu rohkem. Katsudes tundub kõik normaalne valu pole. Praegu on neljas päev. Hakkas valu tegema peale selja treeningut jõusaalis samal õhtul. Ennem kunagi pole midagi sellist olnud. Kas peaks pöörduma arsti poole?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vastus on küsimuses juba olemas. Ilmselt olete treeningutega seljale liiga teinud. Probleemi lahendusel aitavad kaasa kolm asja:
1. võite proovida ibuprofeeni lühikest ravikuuri
2. analüüsida mõne targemaga, mida oma treeningutes valesti tegite
3. pidage nõu mõne asjaliku füsioterapeudiga, kes aitab leida harjutused/meetodid, kuidas selja nõrku komponete järgi aidata.