Eneserahuldamise mahajätmine ja eesnäärme tervis 28.05.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen 49 a mees, seksuaalelu on peaaegu vaid eneserahuldamine, teen seda umbes 2 korda kuus. Pärast eneserahuldamist on süütunne, olen püüdnud maha jätta, aga siis on munand hakanud valutama ja on tekkinud eesnäärme põletiku sümptomid. Kui masturbatsioon maha jätta ja seksist üldse loobuda (mida niigi on harva), kas ja kuidas see mõjub eesnäärmele ja üldse suguelunditele? Mis oleks tervislikum? Elukaaslasega vahekord liiga harva, 1 kord paari kuu tagant. Seepärast olen mõelnud üldse loobuda. Aga kuulan arsti nõu...

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seemnepurse on füsioloogiline protsess, mis muude heade kõrval tagab ka seemnepõiekeste ja eesnäärme sekreedi loomuliku väljutamise organismist.
Kui kõrval on kirjeldatud vaevused, siis soovitaksin teil esmaajoones ära teha kuse-sugutrakti põletiku uuringud. Eesnäärmepõletik tekitab ühelt poolt tüüpilisi haigusnähtude - kusemishäireid ja vaagnapiirkonna valulikkust. Teisalt aga tõstab teiste eesnäärmehaiguste nagu healoomuline eesnäärme suurenemise ja eesnäärmevähi riski.
Seksuaalelust loobumine kindlasti kiirendab eesnäärmevaevuste süvenemist. Tervisemõjud on väiksemad, kui seksist loobumine käib käsikäes tõsisemate vaimsete praktikatega. Kahjuks nende õpetajaid Eestis just kerge leida pole.
Antud juhul soovitaks esmajoones hoopis pereteraapiat.