Valge osa sugutil 08.12.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Paar kuud tagasi tekkis sugutile valge laik. Nüüd kui suguelu on läinud aktiivsemaks, siis läinud natukene suuremaks ning vahel on lõhe moodi asi. Lisaks on väike valu, kui pead välja tõmmata. Kas on kogemata liiga kuivalt suguühtes olnud ning tänu sellele sugutit vigastanud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Siin on näha kahte probleemi.
Esiteks eesnaha kida rebend ja sellest tekkinud põletikus haavand.
Teiseks kida piirkonna krooniline põletik (võimalik, et varasematest mikrorebenditest) oluliste nahamuutustega. Need nahamuutused muudavad naha vähem elastseks ja soodustavad pinge all oleva piirkonna rebendite teket.
Siin olete probleemi lahendamise õige aja juba paari kuu võrra maha maganud. Siiski võiks esmalt proovida konservatiivset ravi. Kui see ei aita, on vaja teha väike korrigeeriv operatsioon.
Tulge vastuvõtule!