Haigus 05.04.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kas puberteedieas võib peenisest iseeneslikult väljuda mõnda eritist ilma,

et oleks tegemist mõne suguhaigusega. Kas see on normaalne kui munanditest käib vahel

läbi "kõdi tunne", enamasti istudes. Kas on võimalik nakatuda gonorröasse

mõnel mittesugulisel teel.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Gonorröad mittesugulisel teel ei saa. Puberteedi ajal alustavad suguhormoonide aktiivsuse tõttu tööd ka eesnääre ja seemnepõieke. Neis organeis toodetakse sekreeti ja juhul kui seemnepurskeid ei ole, väljub see kas iseenesliku seemnepurske teel või siis vahel valgub lihtsalt mööda kusitit väljapoole.

Usun et pabistada ei ole vaja ja tegemist on normaalse kehalise eripäraga.

Edu soovides

Margus Punab