Uute praegu reklaamitavate ravimite kasutuselevõtt eesnäärme raviks 12.10.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Soovin, Teie arvamust uuema ravimi (Proletto Plus või Men's
Defence) kasutusele võtuks ravimi Tamsulosin Lannacher 0,4 mg asemel efektiivsema ravi tulemuse saavutamiseks. Soovin teada saada kumb neist kahest on parem minu jaoks. Muidugi on võimalik variant, kus need ravimid ei anna mingit tulemust. Võib-olla Teil on rohkem informatsiooni selle kohta.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui probleem ei ole raviga leevenenud, siis pole eesnäärme suurenemine ilmselt teie probleemide (ainuke) põhjust. Muidugi muutub kusejuga nõrgemaks ka puhtalt vanusest ja selle mõjul tekkivast sisemiste lihaste elastsuse ja üldsiselt nende võimekuse vähenemisest. Seega esimene mida soovitaks on korralikud uuringud - arvestades kaebust peaks nende seas kindlasti olema kusevoolu kiiruse ja jääkuriini mõõtmine. Kui teame põhjust, siis oskame ka paremini ravida.
Selliste "uuemate ravimite" kohta kehtib üks reegel - mida enam ja suuremate sõnadega on vaja reklaamida, seda küsitavam on tulemus. Kui raha kulutamine annab teile südamerahu, siis tehke seda. Mina aga soovitaks vastava summa annetada mõnele südamelähedasele heategevuslikule projektile.