Liikuv 5mm suurune tükk munandikotis 17.09.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Juunis 2020 oli tunda munandikotis liikuvat tükki, mida kaks kuud tagasi kindlalt ei olnud. Teostati ultraheli, mis näitas, et tegemist on 5mm tükiga. Mis see täpselt olla võiks, uroloog ei öelnud, aga andis mõista, et kuna ta liigub ja pole ühendatud munandiga, siis pahaloomulisust ei tohiks olla.
Kas Teie arvates peaks seda siiski edasi uurima või mitte? Millest tavaliselt sellised tükid tekivad?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Viimasele vastusel vastamiseks peaksin teid ise läbi vaatama. Tüüpiliselt on sellise leiu taga munandimanuse tsüst, mis on üsnagi sage ja ohutu leid. Täpsustada pole kahjuks antud info alusel võimalik.