Munandid liiga all? 29.04.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
10 aastasel pojal on munandid kuidagi liiga all, lausa 5 cm kehast eemal. Küsingi, et kas on olemas mingi norm, kui all munandid olla võivad? Lapsel diagnoositi 6 aastat tagasi vesimunand, aga operatsioonile me ei läinud, sest vesimunand ei olnud nii suur, operatsiooniga oleksid kaasnenud omad riskid. Kas peaksime nüüd uuesti meestearsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Jällegi - anatoomilised muutused, eripärad oleks alati mõistlik arstile ette näidata. Ilma seisu täpselt teadmata ja läbivaatust tegemata pole võimalik kahjuks nõu anda. Kindlasti tuleb välistada vesimunandi ja varikotseele võimalused. Samas 5 cm pole just väga palju ja võib olla ka täiesti normaalne leid.