Ebamugavus munandikotis ja vasakul alakõhus 12.02.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Umbes 6 aastat tagasi diagnoositi varikotseele, olen seda aastate jooksul näidanud nii Dr. Sarjasele, Dr. Tartesele kui ka Teile. Kontrolliti ka neere ja kirurgilist lähenemist varikotseele eemaldamiseks ei peetud vajalikuks.
Septembris 2019 hakkas alaseljas tundma andma valud, andsin seljale 6 nädalat puhkust ja tundus, et sai korda.
Aasta lõpukuudel hakkas vasakul alakõhus (puusakondi kohal) aeg-ajalt tundma andma ebamugavus, kerge valu tunne.
Detsembris trenni tehes tundsin, kuidas üht harjutust sooritades käis samast kohas läbi veider tunne (imelik krudin, nagu oleks veresoon liikunud vms).
Alates jaanuar 2020 algusest on tekkinud vasaku munandikoti äärde suurem veresoonte moodustis. Tekitab ebamugavust kõndimisel (raskustunne) ja vasakul puusa-alakõhu piirkonnas on pinge (eelkõige istuvas asendis). Vasak munand paremast tunduvalt väiksem.
Tean, et tasuks sellise jutuga kiiremas korras meestearstile tulla. Asun hetkel Austraalias ja ilmselt pean siin selle teekonna ette võtma.

Hindan väga Teie teadmisi ja jään nõu ootama!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjelduse alusel pole probleem suure tõenäosusega mitte munandites vaid tugiaparaadis. Parem pöörduge mõne hea füsioterapeudi poole, kes saab probleemide tekkeloo läbi analüüsida ja loodetavasti ka toimiva taastusprogrammi soovitada. Kui koju jõuate, siis tauks hetkeseis üle vaadata ja edasine tegevus planeerida.