Peenisel nahaalune tükk 12.01.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Peenise naha all tükk. Ei ole valulik ega midagi. Teeb natukene murelikuks millega tegu. Tüki ümbrus natukene punakas. Tekkis mõned aastad tagasi ja tundub, et on natukene suurenenud. Kas tegemist võib olla ummistunud rasunäärmega? Milline võiks olla ravi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sellist asja peab ikkagi silmaga vaatama ja käega katsuma. Suure tõenäosusega on tegemist nahaluse verdelikutsüstiga, mida loetakse normi variandiks. Kui häirib elu, saab kõiksugused muutused alati kirurgiliselt eemaldada. Kas on ka miskeid lihtsamaid võimalusi, saab arutada peale läbivaatust.