Sperma koostis klimpis ja kohati kollakas 07.01.20 / Meestearst

Külastaja küsib:

Umbes 2,5 aastat tagasi oli mul klamüüdia, see sai ära ravitud, kuid sümptomid ei kadunud ära(valud ja ebamugavustunne munandites, sperma ebaühtlane koostis ja kohati kollakas) valu ja ebamugavustunnet munandites esineb küll harvem, kuid sperma ikka sama. Vahepeal esineb valusid ka urineerides ja seemnepurske ajal.
2 aasta jooksul pole muutusi olnud.
Kas võib olla, et klamüüdia oli liiga pikka aega ravimata ja see tegi mingisuguseid kahjustusi?
Mis haigusi saab välistada?
Mida selle probleemiga teha? Kuhu pöörduda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Klamüüdia võib tõesti kahjustada nii eesnäärme funktsionaalset seisundit, aga ka piirkonna närviregulatsiooni. Mõlemal puhul on lahenduteed olemas. Ilma täpsemalt uuringutulemusi teadmata, kahjuks teid aidata ei saa. Lisaks pean nägema kindlasti ka eesnäärme ja laiemalt vaagnaorganite anatoomilist seisu - ilmselt piisaks siin ultraheliuuringust. Keeruliste probleemidega tasuks ikkagi vastuvõtule tulla, elektroonilisel teel neid päris kindlasti ei lahenda!