Punetus peale vahekorda 19.11.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Peale vahekorda esimesel päeval märkasin peenis peal punetust. Väikesed punased laigud. Teisel päeval hakkas tekkima sugutile valget ollust. Kolmandaks päevaks oli kõik kaetud väga õhukest kilet meenutava asjaga, lõhn oli ebameeldiv ning võrdlemisi tugev. puhastasin pidevalt jooksva veega. Esialgu oli see ´´kile´´ tugevalt kinni ning ei olnud võimalik nagu otseselt ilma tugevamini hõõrumata eemaldada. Peale neljandat-viiendat päeva oli seda võimalik maha pesema hakata. Nädala lõpuks oli nagu kõik korras, jäi ainult kerge punetus ja tundlik peenise pea.
Käisin kohaliku arsti juures ( Hispaania). kes ei näinud nagu midagi aga saatis vereanalüüsi andama - Sangre-VDRL-Claunidins-VIH. Loodan, et kirjutasin õigesti. Hetkel veel selle andmiseni ei ole jõudnud aga lähipäevil.
Pildilt on näha, et peenise peal on kergelt krobeline piirkond see ala mis ei ole sile on siis ka tervenisti väga kergelt punane, tundub nagu punesus koosneks väga väikestest punastest laikudest ja on veidi tundlik. Hetkel ei lõhna ega ei valuta aga väga kergelt tunnen mingit ärrituvust piirkonnas.
Veidi esineb ka punaseid täppe krobelisest piirkonnast eemal. Hohati on tunne, et see krobelisus koosneb väga väikestest villidest mis on siis punased.
Kõik algas ca 4 nädalat tagas. Järgimõeldes vahekorra ajal tundus partneri tupp olema kuidagi nagu happeline, tekkitas nagu kerget kipitust/ärritust.
Tagasi Eestis olen alles kahe kuu pärast.
Mida teha?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mida teha - kui prbleem püsib, siis leida arst, kes asja jagab oleks elimene soovitus. Teine - kui oli juhusuhe, siis tuleks testida kõigi suguhaiguste suhtes. Kui oli püsipartner, siis tuleks tema saata kontrolli. 80-90% peale seksi tekkivates eesnaha põletikest on seotud partneri tupekeskkonna muutustega. Kui partneril on tupekeskkonnas miski muutus, siis kasutage preservatiivi. Juhusuhtes alati preservatiivi.