Eesnaha ja peenise pea nahk 23.07.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, paar päeva tagasi avastasin enda peenise sellises olukorras, nahka tuleb ja on paistes, valu ei esine, urineerida saan, hästi harva sügeleb, kui üldse sügeleb.
Mida teha või milles on asi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Loodan, et probleem tänaseks taandunud. Pea 90% eesnahapõletikest on seotud partneri tupepõletikega. Harvem on põhjusteks hügieeniküsimused - liiga harv või liiga hoolikas pesemine. Lisaks veel ka mõned üldhaigused (diabeet!), eesnäärmepõletik ja mitmeid harvemaid põhjuseid. Kui probleem püsib tänaseni tuleks kindlasti vastuvõtule tulla ja visiidi eel 24 tundi peenist mitte pesta - siis saab vajadusel ja mikroobide uuringu teha. Ideaalis võiks kaasas olla ka hommikune esmane kusi!