Väga väike peenis 07.03.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu 10 aastasel pojal on ebamääraselt väike peenis. See on vaevalt
2 cm pikkune. Eesnahk ka korralikult üle ei käi. Oleme käinud kirurgile näitamas, et kas peaks eesnahka lõikama. Seni on see jäänud soiku, peame vaid "venitama". Kas see lõikus võiks midagi aidata?
Mida saaks teha? Laps on väga õnnetu.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ei usu, et laps õnnetu on, sest selles vanuses ei mõõda keegi veel oma peenise suurust. Ikka vanemad on mures ja sealt kandub mure edasi ka poisile. Esimene teema väiksese peenise puhul on ülekaal - kui alakehal on oluline rasvapadjand, siis on enamik peenisest selle vahel peidus. Teine teema tõesti väga tugev fimoos, mis survestab peenise kehale lähemale. Kaasasündinud väike peenis on väga erandlik - sedavõrd, et mina oma pea 30 aastase töökogemusega ja enam kui 80T läbivaadatud mehega olen näinud vaid ühte juhtu. Kahjuks ei saa ma ilma poissi nägemata miskit tarka nõu mure lahendamiseks anda.