Peenise pea eesnaha all punn/ vill ja lõhe keskel 10.02.19 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tekkis pragu/ lõhe peenise eesnaha alla, prao tekke kohas on natuke jäigem nahk kas mingi punn või vill aru ei saa, et pragu on saanud sinna tekkida, mujal peenisel on pehme veniv nahk. Olen andnud rahu ja pragu/ lõhe on kinni kasvanud, aga kui näiteks liigutada nahka edasi tagasi palju kordi võib kinnikasvanud lõhe uuesti puruneda. Ma sooviksin saata teile rohkem pilte kui seda on üks pilt. Soovin saata pilte. Kirjeldada raske. Nahk nagu katki eesnaha alt, aga miks? Ma väga põen ja kahetsen kui see on mingi suguhaigus.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi alusel on tegmist eesnaha kida kerge rebendidga. Lisaseletusest saan aru, et tegemist juba korduva juhuga. Loomulik, et rebenemise järel tekib armkude ja sellest ka naha tihenemine ja elastsuse langus. Praegu ongi kõige targem paar nädalat rahu anda. Kõrvalt on näha, et üldiselt ka miski ärritus peenise pea peal. Kui on olnud juhusuhteid, siis soovitaksin siiski suguhaiguste testid ära teha. Ravi otsus (oota ja vaata/ hormoonkreem/ korrigeeriv operatsioon) sõltuvad eelkõige naha elastsusest. Soovitan vastuvõtule tulla!