Peenisepea probleem 15.12.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleemiks on see, et mu peenisepea äär on tavaolekus (mitte kõva) lillakas, samas kui ülejäänud peenisepea on tavalist nahavärvi.
Kui ma seda sealt lillast kohast katsun, siis see ei ole valulik (mujalt peenise pead katsudes ei ole ka ebamugav või valulik) ja kui peenis läheb kõvaks, siis peenisepea muutub ühtlaselt lillaks ja siis see äär ei erine enam ülejäänud peast.
Kas selle pärast tasub muretseda?

Mul oli ka selline probleem, et kuna mu eesnahk on kitsem ja noorena ei osanud ma sealt alt pesta, siis tänu sellele tekkis eesnaha all põletik.
Eesnahk ja peenisepea olid väga tundlikud ja väga ebamugav/valulik oli kui peenisepea läks riide vastu. Selle probleemiga pöördusin perearsti poole, kes soovitas klotrimasool kreemi.
Kreemitasin oma peenist umbes 2 kuud ning nüüd ei ole enam peenis valulik ega ei eritu põletikuga seostunut valget kihti ja kui riide vastu peenis läheb siis ei ole ka ebamugav ega valus nagu oli vanasti.

Kuid nüüd on kreemitamisest möödas üle 2 kuu ning kõik tundub olevalt normaalne kuid südames kripeldab kas see peenisepea äär peab olema lilla? Või ei ole ma seda haigust suutnud välja ravida?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Peenise pea värvus sõltub otseselt verevarustusest. Pildi peal olev leid on täiesti normaalne. Veeniverd on seal piirkonnas lihtsalt enam, kui muudes kohtades.
Klotrimazool ei võta valu ära vaid toimus täiesti normaalne kohanemine.
Valge kiht, mis on põhjustatud normaalsest smegma eritusest, on teatud piirini normaalne.
Oluline on igapäevane hügieen. Soovitan pesta peenist kord päevas, soovitavalt beebiseebiga.