tulitav/kiskuv tunne peenises 31.01.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peale ühte vahekorda 6 kuud tagasi, mis algas hetkeks kaitsmata, tundsin järgmine päev õrna õhetavat tunnet peenise otsas (eriti peale urineerimist), pöördusin nädal hiljem tasulisse vastuvõttu TÜ Meeste kliinikusse Tallinnas ja tegime uurini proovi, millega oli kõik korras (Tüdruk väitis koheselt, et temal pole midagi viga, aga see selleks). Sümptomid jätkusid üsna minimaalselt, kuu hiljem tegin suguhaiguste testid hommikusest uriinist ja nendega ka kõik korras, uriinis olid küll minimaalsed põletiku tunnused ja kirjutati välja ka antibiootikumid, millest midagi kasu ei olnud. Seejärel tehti spermaanalüüs ja ka eesnäärme uuring, nendega samuti kõik korras, mitte mingeid põletiku tunnuseid ei olnud. Mida täpselt vaadati, ei oska öelda, aga küll arst teadis, mida ta vaatas ja ütles, et suguhaiguste puhul ei oleks ka need näitajad korras olnud, mida ta uurida lasi. Soovitas rahulik olla, vahepeal oli täitsa hea juba olla, aga õrn õhetav tunne peale urineerimist, ei ole nagu kordagi päris ära kadunud, kui siis üldse päris probleemi alguses, oli päevi, kus tundsin ennast hästi. Nüüd umbes 2 kuu tagasi muutus asi veel viletsamaks ja on püsinud vahelduva eduga siiani.
Lisaks peenise otsas õhetavale tundele, mis on küllaltki intensiivne kohati olnud peale urineerimist, on tunda ka peenise sees kiskuvat tunnet aegajalt ja just hommikuti enne urineerimist, mis kaob ära peale 1-2 korda urineerimist, sellele järgneb tavaliselt päeva teises pooles tulitav tunne peenises ja selle alaosas ning õhetav ebamugavustunne / valu lööb ka jalge vahel (samal ajal kunagi õhetavat tunnet peenise otsas ei ole). Õhtuti on selline tunne, et nagu väsinud on kõik „allpool“, võiks öelda, et see piirkond nagu valutab isegi õhtuks, mitte küll igaõhtu, aga häirivalt tihti. On üksikuid päevi/õhtuid, kui on parem või sümptomid lausa puuduvad. Dr arvab, et tegemist on üldse närvivaluga ja soovitas füsioteraapiat või füüsilisi harjutusi. Samas algas see jama kõik ikkagi peale vahekorda, kuid kõik analüüsid on korras olnud, v-ä üks analüüs, mis näitas minimaalseid põletiku tunnuseid, aga ülejäänud on jällegi korras olnud. Kolm nädalat tagasi andsin veel ühe uriini proovi põletiku suhtes, see oli ka muidugi korras. Tänaseks päevaks olen ära söönud järgmised ravimid, aga kasu ei ole midagi olnud.
metronidasool METRONIDAZOL NYCOMED
metronidasool METRONIDAZOL NYCOMED 20.10.2017
doksütsükliin DOXYCYCLINE VITABALANS 20.10.2017
asitromütsiin SUMAMED 06.11.2017
asitromütsiin SUMAMED 10.11.2017
alfusosiin ALFUZOSIN-TEVA 15.11.2017
nabumetoon RELIFEX 15.11.2017
amoksitsilliin+klavulaanhape AUGMENTIN 23.01.2018
alfusosiin XATRAL SR 23.01.2018 (neid nüüd võtan teist päeva)
Ei tahaks uskuda, et see kõik „mul peas kinni on“, sest ma mäletan väga hästi, milline on korras tunne ja ajapikku tundub, et probleem on hoopis süvenenud võrreldes esimese 2-3 kuuga. Segab mõnes mõttes juba igapäeva elu, sest mõtted ainult sellel, kas teil on mingeid mõtted või oskate midagi kommenteerida, kaasa mõelda, mida veel uurida.
Probleem kestnud juba 6 kuud ja ei tundu kuidagi, et see ära laheneks, samas ükski analüüs pole midagi näidanud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Oluline osa on kindlasti ka sellel `peas kinni´ komponendil. Süütunne, hirm, teadmatus jne võivad kõiki vaevuseid väga kiiresti võimendada. Keskendudes püsivalt ühele organile, saate juba päeva-paariga sealt miski ja ajas ühe võimeneva ebamugavustunde kätte. Ravi on maru agressiivne olnud ja vaevalt, et siis saadud võõrastest mikroobidest midagi alles on. Küll võib tasakaalust nihkes olla teie mikrofloora, sest isegi kui uuel partneril suguhaiguseid ei ole ja tema jaoks ka tupekeskkond 5+, aga teie jaoks võib tema normaalne mikrofloora olla tundmatu ja keha reageerib sellele kui ohule. Sealt ka need ebamugavustunded, mis peale juhuseksi meestel-naistel tüüpilised. Soovituste andmiseks vajalikust infost on vähemalt pool puudu. Antud juhul soovitaks ma samuti keskenduda tööle vaagna funktsionaalse seisundi parandamise nimel ja lisaks püüaks aidata kaasa eesnäärme kaitsevõime parendamiseks.