Valge (mõnes kohas nüüd ka punetav) laik suguti nahal 23.01.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Pildi peal pole hästi eristatav, kuid tegemist peamiselt pigem valge laiguga, mis on katsudes veidikene kuivem kui tavaline nahk.

Pildi peal nähtav punetav "ring" on üsna alles nüüd tekkinud, mis on väga kuiv. Punetav osa ühendub ka vana laiguga kokku.

Enne kui veel arstile ei pöördunud proovisin klotrimasooli, mis võttis algselt laigult kuivuse, kuid pärast kreemi kasutamise lõpetamist läks see laigu piirkond uuesti kuivaks. Pöördusin probleemiga Tartu Ülikooli Kliinikumi Tallinna meestearsti juurde, kes välistas suguhaiguse versiooni ja arvas, et pigem tegemist mingit tüüpi seenhaigusega, kuid ei oskanud öelda täpselt millisega. Kirjutas retseptisalvi, mida pidi määrima 1 nädal 2 korda päevas õhukese kihina. Juhul, kui kreem ei aita soovitas pöörduda nahaarsti juurde.

Laik ära ei kadunud, kuid kuivus oli kadunud umbes 1.5 nädalaks pärast mida siis tekkis pildil nähtaval punetus ja totaalne kuivus selles punetavas piirkonnas nahal. Hakkasin kohe pärast seda uuesti klotrimasooli määrima, kuid pärast Fucidin salvi paraku enam klotrimasool seda kuivust ära ei võta enam.

Laik ei sügele, midagi ei valuta, aga psühholoogiliselt üsna laastav olukord eriti kuna näha et probleem pigem laieneb mitte ei leevene.

Ühtegi sellist nahaarsti paraku ei leia internetist, kes seal piirkonnas esinevate probleemide lahendamisega ennast välja reklaamib.

1. Kelle juurde soovitate pöörduda?

2. Mida oskate soovitada enne vastava spetsialisti leidmist ja vastuvõtule jõudmist probleemi leevendamiseks / lahendamiseks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Näen, et olete pildi lisanud, kuid kahjuks ei näe seda mina. Kuna see täna mul juba teine sarnane mure, siis ilmselt teenuse vahendaja probleem- küsige palun järgi.
Pildi alusel on selliseid asju väga raske lõpuni hinnata. Visuaalsel leiu kõrval on oluline ka muutuse tekstuur ja muud pisinüansid.
Nahaarst on nahaarst, pole kahjuks ühtegi, kes oleks vaid peenise muutuste peale spetsialiseerunud. Nendega tegelevad pigem meestearstid. Küll võib peenise nahal olla ka tüüpilisi nahahaiguseid, kus nahaarsti võimalused edasi uurida paremad. Seega soovitus - nahahaiguste kliinik ja lihtsalt nahaarst.