Peenis sügeleb /kipitab seest. 27.07.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mure selline, et peenis kipitab/sügeleb/kõditab kusetoru(peenise pea) seest. Natuke ka torgib otsast. Kusemine on vahel valus, pigem selline kõdi tunne. Kui peenise otsa natuke avada siis seal sees on selline tumedam. Mingit mäda ei tule.
Seda on ka varem olnud, aga nüüd juba nädal või kaks ja ära ei lõppe.
Seksimise ja ejakulatsiooni ajal on samuti selline kõdi või sügelev tunne.
Milles asi olla võiks? Kas tuleks mõni analüüs teha?

Samuti on vahepeal valu parema jala põlve taga ja paremal kubeme piirkonnas ning kandub mööda jalga alla. Hiljuti käisin ultraheli uuringutel, kuna on suurenenud lümfisõlmed parema jala kubeme piirkonnas. Ei leitud suurt midagi, mingi ebaselge kogum. Kas see võib olla seotud sellega?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kusiti vaevuste puhul on esimene asi välistada suguhaiguste võimalus. Kui riskid madalad võiks ära teha vähemalt tundliku esmaskuse analüüsi. Kui see pool korras, tuleks välistada sisemiste suguelundite põletikud- eesnäärme ja seemnepõiekeste omad. Selleks teeme eesnäärme sekreedi ja sperma analüüsid. Kui need kõik korras, siis on probleemi põhjuseks ilmselt närvijuure ärritus - ka kubeme ja jala valu võivad olla sealt. Lümfisõlmede kohta ei oska tarka kosta - peaks esmalt läbi vaatama. Tulge vastuvõtule!